Home

Mikulčice-SK Kostelec 4:1 / 3:0/

Sestava: Cahlík Jan-Mukenšnábl Zdeněk-Macek Svaťa-Hochman Radek-Borkovec Pavel

Kotásek Mirek-Černý Jiří-Lochman Ondra-Lochman Václav

David Gábin-Kvaltýn Jan

Střídání: Horák Dušan za Jendu Kvaltýna

Horák David za Vaška Lochmana

Lochman Honza za Radka Hochmana

Hrbáček Petr za Ondru Lochmana

ještě byl připraven Křižka Zdeněk

Zraněni: Bužek Radek, Hudec Josef

z rodinných důvodů chyběl Talaš Olin

 

Ani druhý zápas jsme nezvládli a vyšli bodově naprázdno. Výsledek vypadá jednoznačně, ale herně byla hra vyrovnaná, my jsme doplatili na chyby v obraně i na neproměňování brankových příležitostí.

Zápas jsme nezačali špatně. Už v páté minutě Gábin krásně vybídl Vaška Lochmana, který však trefil pouze domácího brankáře. O chvíli později byl Vašek zase v dobré příležitosti, ale na domácího brankáře zase nevyzrál. I domácí se tlačili před naši branku, ale jejich střely byly nepřesné. Po čtvrt hodině hry jsme poprvé inkasovali. Ztratili jsme míč na polovině soupeře, který přešel do rychlého protiútoku, který jsme zastavili faulem na hranici našeho pokutového území. Nařízený trestný kop proměnil nejzkušenější domácí hráč Filip Pochylý. I po obdržené brance jsme se dostávali před domácího brankáře, ten však střely našich útočníků pochytal. V dobré příležitosti se ocitl Jenda Kvaltýn místo průniku do vápna hodně nepřesně vystřelil. Gábinova střela neměla také přesnost. Druhou branku jsme dostali asi po dvaceti minutách. Domácí hráč nevěděl co s balonem, vystřelil ze třiceti metrů a překvapil našeho gólmana. V závěru poločasu jsme inkasovali potřetí, kdy jsme nedokázali dostat míč z naší šestnáctky a domácí hráč střílel do prázdné branky.

Do druhého poločasu nastoupil hned od začátku místo Jendy Kvaltýna Dušan Horák a po pěti minutách vstřelil naši branku, když dorazil střelu Gábina, která se odrazila od tyče. V těchto chvílích jsme věřili, že můžeme výsledek ještě zvrátit, měli jsme několik slibných příležitostí a standartních situací, ale branku jsme z toho nevytěžili. Pak přišlo, podle mého názoru dost přísné vyloučení Mirka Kotáska, který obdržel druhou žlutou po faulu a zápas pro něho skončil. V deseti jsme už neměli na to utkání obrátit, naopak domácí se dostali do několika slibných příležitostí a z jedné z nich vytěžili čtvrtou branku.

Škoda této prohry, byl to hratelný soupeř, podobně jako se Strážnicí-nedokázali jsme využít své šance, které jsme měli a v tomto zápase jich bylo opravdu hodně.Musíme doufat, že naše střelecké trápení prolomíme v dalším zápase, ale také se vyvarujeme zbytečných chyb, kterých se stále dopouštíme.

Musíme ještě zmínit jeden aspekt. Dostali jsme se do velkých problémů na postu brankáře. Jenda Cahlík odchytal zápas jen se sebezapřením a jeho zdravotní stav není dobrý, a léčení kolena si vyžádá ještě určitý čas. Vzhledem k tomu, že i Pepa Hudec je na delší čas vyřazen, jsme na několik zápasů bez brankáře, což pro nás není zrovna dobrá situace se kterou se budeme muset vypořádat . I tak se musíme připravit na další zápas a udělat vše pro to, abychom konečně bodovali.

Svatopluk Macek-trenér