Home Muži Svatobořice-SK Kostelec 0:1 /0:0/

Lochman Ondra-účast na svatbě

Macek Svaťa - karetní trest

Střelec branky: Borkovec Pavel

V dnešním zápase jsme po tragickém výkonu s Dambořicemi malinko pozměnili sestavu. Na místo stopera se postavil Radek Bužek a do zálohy se z postu obránce posunull Radek Hochman. V tomto zápase jsme chtěli dokázat , že fotbal hrát umíme a nechybí nám bojovnost a nasazení. Můžeme říct, že se nám to podařilo, i když fotbalově to ještě občas skřípalo.

Podle mého názoru jsme si vítězství zasloužili, v celém zápase jsme měli více ze hry a domácí hráče nepouštěli do vyložených brankových příležitostí. V prvním poločase měli domácí dvě vážnější šance. První , když Radek Bužek nešťastně nastřelil v naší šestnástce Zd. Mukenšnábla,odražený míč však domácí hráč vystřelil vedle naší branky, druhou šanci měli domácí po přímém kopu, prudkou střelu však Vlasta zlikvidoval. My jsme v prvním poločase také měli brankové příležitosti, dvakrát byl v šanci Vašek Lochman, ale v obou případech špatně zpracoval míč a domácí se ubránili. Umístěnou střelu Gábina z hranice šestnactky vytáhl domácí gólman. Obě mužstva bojovala a někdy se objevily zbytečně tvrdé zákroky. Z důvodu zranění jsme museli v poločase střídat Jirku Černého a Zdenka Mukenšnábla.

Druhý poločas již byl herně vyrovnanější, domácí však žádnou větší šanci neměli, měli výhodu několika trestných kopů z hranice cca 20 m, ale jejich provedení moc nezvládli. I naši kluci se dostávali před branku domácích, ale stále jsme nebyli schopni vstřelit branku. Vašek Lochman sám před gólmanem, ten mu včasným vyběhnutím  šanci zlikvidoval. Dočkali jsme se v 65 minutě-Olda Talaš zahrával z levé strany nepřímý kop, který prodloužil Gábin a Pája hlavou otevřel skóre. Domácí se snažili vyrovnat, ale jednou zakončení řešili špatnou přihrávkou a v závěru zápasu při nás stálo štěstí-střela domácího hráče skončila na břevně naší branky. Této akci předcházel samostatný únik Gábina, který však domácího brankáře nepřekonal.

Myslím, že jsme si vítězství zasloužili, měli jsme i štěstí, ale to k fotbalu patří.

Stínem utkání bylo nejen zranění našich dvou hráčů, ale i vyloučení Radka Hochmana, který obdržel dvakrát žlutou kartu za faul. Podle mě, vyloučení přísné, ale s tím nic neuděláme. Důležité je, že jsme získali tři body a hlavně kluci ukázali , že umí dát do zápasu i srdíčko, které nám v některých zápasech chybělo.

Svatopluk Macek-trenér